O mně


Jmenuji se Michaela Sklářová a za dobu mé více jak 20leté praxe čchi-kung a jógy, jsem měla tu čest poznat a spolupracovat s řadou zajímavých osobností a učitelů. Nejvíce mě ovlivnila Mgr. Natálie Jadryshniková z Ruska (International institute of chi kung). Velkou zkušeností bylo učení u balijského mistra Mangku Mastra jeho systém Yoga Bayu Surya (fyzická cvičení a práce s energií kosmu). Snažím se stále rozvíjet, pracovat na sobě a přijímat vše, co mi život nabízí.

Miluji život v jeho plné pestrosti

Na základě svých mnohaletých zkušeností jsem vytvořila ojedinělý program pod názvem Živý čchi-kung, který jako jediný tohoto druhu v celé České republice s akreditací MŠMT. Specializuji se na vdělávání budoucích lektorů a široké veřejnosti – žen i mužů. Můžete se v něm seznámit s principy a tajemstvím tisíce let starých čínských umění pro zdraví a dlouhověkost čchi-kung, nazývaných jako čínská jóga, základy tradiční čínské medicíny a dalšími metodami pro zachování zdraví a harmonie ve všech oblastech – zdraví, vztahy, práce, sexualita, osobní cesta, promítající se následně do rodiny a celé společnosti. Moudrost Východu je mi velkou inspirací a baví mě žít a aplikovat jejich životní styl u nás.

Pravidelně pořádám ozdravné pobyty u nás i v zahraničí, víkendové kurzy a přednášky na různá témata či živé hudební meditace. Ráda vytvářím originální a stabilní projekty, které pomáhají zlepšit osobní život, vztahy a zdraví. Chci pracovat s lidmi, kteří mají zájem o změnu ve svém životě.Od roku 2003 jsem postupně otevírala kurzy jógy a čchikung v Rakousku, Německu a posléze i v Česku. V rámci kurzů pravidelných cvičení čchi-kung nebo ozdravných pobytů mě navštívili již stovky lidí. Proškolila jsem desítky lektorů, kteří vedou své kurzy čchi-kung či tao ženy. Jsem autorkou řady odborných článků a výukových DVD a CD.


Ve svých kurzech m.j. učím, jak vědomě ovládat své tělo, emoce a mysl tak, aby člověk byl v harmonii sám se sebou, jak otevřít svůj potenciál, znovu se napojit na svůj zdroj a intuici. Při své práci pomáhám lidem navázat kontakt s vlastním tělem a duší. Umím velmi živě a intuitivně, jak individuálně, tak ve skupině, pracovat s lidským nitrem a emocemi, otevírat přístup k vyššímu vědomí a poznání sebe sama. Jsem vybavena velkou dávkou empatie a kreativity, což mi umožňuje vymýšlet stále nové projekty a s klidem reagovat na potřeby okamžiku teď a tady.


Má cesta


Od raného dětství se zajímám o to, co je mezi nebem a Zemí, věřím, že v našem životě neexistují náhody a mám ráda výzvy, které život přináší. Nikdy jsem však neměla nikoho, s kým bych vše mohla sdílet a ptát se. Kromě babičky nikdo v mé rodině nevěřil a stále nevěří. Občas jsem si připadla jiná, až divná a často jsem se díky tomu uzavírala do svého vnitřního světa. Od dětství jsem byla také, kulantně řečeno, baculatá a ve svých 16 letech jsem to "dotáhla" na 76 kg, při mé výšce 158 cm. Děti se mi smáli, že jsem tlustá a cikánka, protože jsem byla vždy lehce snědá. Tehdy jsem se k vůli tomu hodně trápila, připadala jsem si nehezká, stále jsem na sobě něco viděla, mé sebevědomí bylo na nule. Hodiny tělocviku pro mne byly za trest.


"Nikdy​ ​ se​ ​ nevzdávej​ ​ a​ ​ miluj​ ​ vše,​ ​ co​ ​ k tobě​ ​ přichází!"

Ve svých 20 letech, kdy jsem odešla pracovat do zahraničí, jsem prodělala nemoc, která mne dost potrápila, proto jsem zkoušela různé metody, které by mě opět postavily na nohy. Zažila jsem např. 10denní hladovění, půsty, urinoterapii, 3měsíční očistnou kůru zdravé stravy společně s očistou střev a žaludku, později 8denní pobyt ve tmě a mnohé další alternativní techniky léčení. V té době se mi poměrně jednoduchým způsobem podařilo zhubnout 12 kg a časem jsem se dostala na váhu 52 kg. Začala jsem se intenzivně věnovat cvičení, meditacím a zdravé stravě. Později, v mých 32 letech, kdy jsem se po více jak 10letém manželství rozváděla, přišly do mé cesty ještě konstelace, metoda, která pomáhá řešit témata rodinných a partnerských vztahů. 

Ze všeho nejvíce mě však oslovila čínská cvičení čchi-kung, energetická jóga a tibetské meditační i jógové relaxační techniky, kterým se od té doby již 20 let intenzivně věnuji. S tím do mého života přišla i další témata, o která se zajímám – tajemství krásy a mládí, vědomá sexualita, zdravý životní styl, bojová umění aikido, cestování a poznávání nových zkušeností i radostí v každodenním životě. Stále se rozvíjím, vzdělávám a setkávám s řadou zajímavých lidí. Velkou inspirací je mi Bali, magická země Bohů, kde na každém kroku můžete zažít spiritualitu, která se promítá do každodennosti všech lidí a rodin.Mé úspěchy


 • Podnikám přes 20 let v oblasti zdraví a wellbeing. Za tu dobu jsem odučila více jak 18 000 hodin a vedla stovky kurzů čchi-kungu, meditací a relaxací pro širokou veřejnost formou skupinové nebo individuální výuky. Od roku 1994 jsem absolvovala množství výcviků, kurzů, seminářů, pobytů, které mě spolu s mými životními zkušenostmi velmi obohatily. Díky tomu mohu pomáhat lidem dosáhnout zdraví a harmonie, vědomě ovládat své tělo, emoce i mysl a navázat hluboký kontakt s vlastním tělem a duší.

 • Založila jsem 5 center osobního rozvoje. V roce 2003 vzniklo první centrum Světlo Slunce v Českém Krumlově (doma v obýváku). Od roku 2017 vedu Centrum Loreto v Praze 8, které je velikosti továrny. Organizovala jsem stovky eventů, kurzů a přednášek, 3 festivaly. Poskytuji individuální poradenství firmám či jednotlivcům, kteří si nová centra chtějí založit a nemají zkušenosti..
 • Spoluřídila jsem projekt za 5 mil. korun v neziskové organizaci. V letech 2007-2009 jsme s kolegyní Lenkou Belcherovou úspěšně realizovaly projekt z fondů ESF pod názvem Rekvalifikační kurzy pro ženy a matky z Č. Krumlova a okolí. Do dnešního dne zastávám funkci předsedkyně dřívějšího občanského Sdružení pro rodinu a děti – Český Krumlov (dnes Academy Sun Moon, z. s.), které se zaměřuje na rozvoj podnikatelských dovedností v oblasti zdraví a sociálních služeb.
 • Proškolila jsem 120 lektorů čchi-kung s certifikací MŠMT. V roce 2014 jsem založila projekt Živý čchi-kung, jehož jsem také odborným garantem, a který jako jediný svého druhu získal akreditaci MŠMT. Na tomto projektu spolupracuji s kolegy z oblasti tradiční čínské medicíny a čchi-kung (qi-gong).  
 • Jsem autorkou 4 výukových DVD a CD. Vedu individuální poradenství - rodinné konstelace a koučink, střevní mikrobiom. Pořádám ozdravné pobyty (v ČR i v zahraničí) a programy a se zaměřením na osobní rozvoj, vnitřní harmonii, zdraví a zdravý životní styl. Původní profesí jsem oděvní návrhářka a svůj smysl pro krásu a estetiku dle principů feng shui ráda uplatňuji nejen ve svém soukromí, ale i v tvorbě veřejných prostor nebo domovech klientů.


Mé vzdělání


Profesní praxe:

 • od roku 2003 OSVČ (IČO 73480134)
 • od roku 2003 – dosud - lektorská a poradenská činnost v oblasti zdravého životního stylu a prevence zdraví – cvičení čchi-kung a jógy, relaxační a meditační techniky, přednášková a vzdělávací činnost; skupinová výuka i individuální poradenství (Praha 8 - Centrum Loreto)
 • 2007 - 2008, Sdružení pro rodinu a děti – Český Krumlov o.s., místopředsedkyně a projektová manažerka úspěšného projektu "Rekvalifikační kurzy pro ženy a matky okresu Český Krumlov" (projekt z ESF)
 • od roku 2007- dosud - Academy Sun Moon, zapsaný spolek, předsedkyně a jednatelka
 • od roku 2014 – dosud - Školení lektorů s akreditací MŠMT - Instruktory jógy se zaměřením na čchi-kung joga MS (Odbornost č.j.: 104/2017-50 na základě paragr. 3 odst. 1 písm. f) zákona 115 / 2001 Sb., o podpoře sportu a podle paragr. 108 odst. 2 zákona č. 435/ 2004 Sb, o zaměstnanosti)

Kurzy, výcviky:

Výcviky psychoterapie:

 • 2007 - Roční Trénink rodinných konstelací - Institut rodinných konstelací, Bhagat J. Zeilhofer, Německo (výcvik zaměřený na práci systemických konstelací v rodinném systému, práci s traumatem, roli terapeuta při vedení konstelací - 260 h), dále semináře Esence vztahů, Systémové konstelace a úvod do práce s traumatem, Tiché a aktivní meditace
 • 2010 - Výcvik Psychoterapie - Nadstavbový výcvik rodinných, systemických a životních konstelací Dr. Wilfried Nelles, Zertifikat Eurasys, Německo (výcvik zaměřený na vztah mezi mužem a ženou a sexualitu, osobní poradenství pro páry, psychoterapie a vývoj lidského vědomí - 160 h).
 • 2016 - Výcvik Vědomý koučink s akreditací MŠMT, Vědomý leadership, Ing Vladimír Kludaj, Praha, Certifikát
 • 2018 - 2020 - Výcvik Traumatreatment - Tři intenzivní, roční výcviky a supervizní praxe, Milan Hořínek, Praha (motivační výcviky orientované na práci s náročnými emočními zážitky a hraničními existenčními zkušenostmi, rodinným systémem).

Výcviky jógy, čchi-kung, meditací:

 • 1998 - Aikido, kobudo a sebeobrana, ČR 7 let
 • 2000 - Tibetské léčebné techniky Kum-nye, Matthias Steurich, M.A., klinický psycholog, Německo 5 let
 • 2003 - Taichi čchuan, velmistr Chen Xiao Wang, Čína
 • 2004 - Yoga - Bihárská škola jógy pro učitele jógy (Bihar School of Yoga, Německo - 243 h), Zertifikat
 • 2004 - Taichi čchuan, mistr Chose Luis Seera, Španělsko, Ing. Arch. Otakar Chochola
 • 2004 - Vzdělávání v oblasti metodiky cvičení dětské jógy, Certifikát Praha
 • 2005 - Yoga praxe - Satyananda Yoga Dr. Elizabeth Lockhart (Bihar School of Yoga, Německo - 120 h)
 • 2005 - Studium čínských cvičení čchi-kung s ruskými a čínskými učiteli sedm let pod osobním vedením Mgr. Natalie Yadryshnikové, International Institute of Chikung, Rusko (pokročilé, prohlubující kurzy, soustředění a workshopy), Certifikáty 2005 - 2013
 • 2006 - Qigong, Zhai Jun, mistryně, Čína 5 let
 • 2006 - Osho meditace, Bhagat J.Zeilhofer, Německo
 • 2013 - Zhineng Qigong, mistr Wei Qi Feng, Čína
 • 2013 - Zhineng Qigong, Tilla van Opstal, Belgie
 • 2013 - Seminář Energetická jóga, mistr Vadim, Rusko
 • 2015 - Yoga Bayu Surya praxe - Mangku Mastra (Siedemen, Bali - 120 h)

Osobní rozvoj - dovedností v oblasti práce s tělem, myslí a stresem:

 • 2006 - Akademie sociálního umění a léčebné pedagogiky, Praha (půlroční kurz - divadlo, arteterapie aj.)
 • 2008 - Osmidenní meditační pobyt ve tmě, ČR
 • 2008 - Tantrický výcvik Vědomá sexualita základní a pokročilý, asistence, John Hawken, Anglie, Certifikát
 • 2012 - Feng Shui - Mgr. Irena Kovářová, České Budějovice
 • 2012 - Život duše, Alan Lowen, Anglie
 • 2013 - Vědomá sexualita a BDSM, asistence, Ing. Jana Goetzová, Praha
 • 2013 - Vztahy a sexualita, Andrew Barnes, Austrálie
 • 2016 - Česká škola fengshui, Ing. Otakar Chochola, Praha, Certifikát
 • 2019 - Linking Awarenes, mezibuněčná komunikace a práce se zvířaty, Lusha, Kanada
 • 2019 - Přednášky Taiji, Qigong - Grangmaster Yuan Xiu Gang linie Wudang San Feng, Čína
 • 2019 - Ing. Arch. Otakar Chochola - jmenovaci ceremoniál taoistické tradice 17. generace Wudang San Feng v ČR / Pei Yue Chéng
 • 2023 – Ladičky, Karla Tomiss Praha
 • 2023 – Public speaking: umění zaujmout a přesvědčit, Laba Group, Certifikát
 • 2024 - Start & Scale - rozvoj marketingových dovedností a budování značky (Julia Kotula)

Masérské kurzy a práce s tělem:

 • 2002 - Schiatsu, Libor Rožnovják, Jihlava, 3 roky
 • 2002 - Baňkování, medová masáž, Vzdělávací studio Mgr. Jarmily Votrubové, České Budějovice
 • 2002 - Tuina, Institut tradiční čínské medicíny Praha
 • 2002 - Thajské masáže, Pavel Kaplan
 • 2003 - Reflexní terapie, manželé Patákyovi, Praha
 • 2005 - Kurzy a semináře TČM, tuiny a dietetiky, Petr Novák
 • 2024 – Výcvik tantrických masáží, Jan Komeda (ještě probíhá)

Moje další zkušenosti

Festival Čchi-fest
Balijská jóga
Pobyty v zahraničí
Programy pro ženy