Čchi-kung vyrovnává jin a jang, zpomaluje stárnutí

07.12.2023

Cvičení čchi-kung zvyšují tok energie v celém meridiánovém systému těla a mají tak blahodárné účinky na naše zdraví. Číňané odedávna věří, že vesmír je tvořen dvěma protikladnými silami JIN a JANG, které se musí navzájem vyrovnávat. V přírodě tyto dvě síly samy hledají způsob jak se vzájemně vyrovnávat a být spolu v harmonii. Jestliže ale tyto síly ztratí svoji rovnováhu v lidském těle, může se vyskytnou onemocnění, a je na člověku, aby tyto dvě síly vyrovnal.

Na základě zkoumání věcí kolem sebe a vzájemných vztahů mezi přírodou a člověkem, vytvořili Číňané různá cvičení čchi-kung, aby napomohli přivést oběh tělesné čchi do harmonie s přírodními cykly. Objevili, že skrze čchi-kung jsou schopni posilovat svůj oběh čchi a získat tak stálé zdraví.

Cvičení jsou mimořádně vhodná pro ženy i muže každého věku (děti a mládež, osoby vyššího věku, lidi vážně nemocné či jinak handicapované). Zahrnují fyzická, dechová a mentální cvičení, práci s hlasem a tělem. Pohyby se při cvičení provádí v plynulém a pomalém sledu jednotlivých pozic, které podporují tok čchi, probouzejí vědomí sebe sama, posilují a uvolňují tělo, zvyšují hybnost kloubů a pružnost páteře. Cvičení je možné praktikovat také v přírodě.

Chcete se více dozvědět více? Kontaktujte mě

„Velké věci mají malé počátky.“